Apie musnaujienosspaudojenariaitapkite nariukontaktai

Gargžduose užvirė aistros dėl naujo sporto centro

Skaitymo laikas: 2 minutės

Autorius: 15 min./Šaltinis: www.15min.lt

Klaipėdos rajono sporto bendruomenė politikams išdėstė savo pastabas dėl Gargžduose projektuojamo daugiafunkcio sporto centro.

Pareiškimą su pastabomis ir reikalavimais dėl daugiafunkcio sporto centro projekto Kvietinių gatvėje, Gargžduose, sporto bendruomenės atstovai trečiadienį įteikė Klaipėdos rajono savivaldybės merui Broniui Markauskui. Pareiškimą merui pasirašė 143 įvairias sporto šakas ir skirtingus klubus atstovaujantys sportininkai, klubų ir komandų vadovai. Klaipėdos rajono savivaldybės merą ir Taryboje dirbančius politikus sporto bendruomenės atstovai kviečia darsyk įvertinti priimtą sprendimą dėl Gargždų daugiafunkcio sporto centro statybų Kvietinių gatvėje, Gargždų miesto stadiono teritorijoje ir jį keisti.

Riboja sportininkų ambicijas?

Pareiškime teigiama, kad ,,dėl šio projekto įgyvendinimo pablogės lengvaatlečių sporto, treniruočių ir varžybų sąlygos, o projektuojama krepšinio salė neatitinka Lietuvos Krepšinio Lygos (LKL) keliamų reikalavimų varžyboms rengti, todėl nebus užtikrinami krepšinio bendruomenės lūkesčiai Gargžduose rengti LKL varžybų, tuo apribojant Gargždų krepšinio klubo ambicijas tapti LKL lygio komanda.” Sportininkai politikų prašo užtikrinti, kad ,,apie 10 milijonų eurų savivaldybės ir Valstybės biudžeto lėšų kainuosiantis projektas atitiktų didesnės dalies sporto bendruomenės lūkesčius ir užtikrintų lygiavertes treniruočių bei varžybų organizavimo sąlygas visų sporto šakų ir klubų atstovams.” Pareiškimą pasirašę piliečiai siūlo Klaipėdos rajono savivaldybės vadovams tikslinti projekto uždavinius ir sąlygas daugiafunkcio sporto centro projektuotojams, pasiūlyti aiškius sprendimus dėl lengvaatlečių treniruočių sąlygų užtikrinimo, krepšininkų treniruočių ir LKL krepšinio lygos varžybų organizavimo.

Projektuodami naują, griauna seną

Sporto bendruomenės atstovus papiktino ir faktas, kad projektuojant sporto centrą stadione, planuojama išardyti neseniai rekonstruoto Gargždų miesto stadiono lengvosios atletikos metimo, rutulio stūmimo sektorius. Projektu numatoma iškelti statinių statybos vietoje esančius sporto įrenginius ir įrengti juos atskiru projektu numatomo sutvarkyti „Kranto“ mokyklos stadiono teritorijoje, kur bus atnaujinama ir modernizuojama sporto infrastruktūra, tačiau nei konkretaus termino, nei finansavimo šaltinio politikai bendruomenei nepateikia, baiminamasi,kad šis pažadas taip ir liks popieriuje. Pareiškime merui sportininkai ne tik kritikuoja politikų ir projektuotojų sumanymus, bet ir siūlo išeičių. ,,Laikas bėga, sprendimai nepriimami, daugiafunkcis sporto centras - popieriuje. (...) Jei reikia griauti neseniai atnaujintą stadioną, jei neįmanoma atsižvelgti į didesnės sporto bendruomenės dalies lūkesčius ir negalima pastatyti LKL tinkamos krepšinio salės varžyboms Gargždų miesto stadione, siūlome politikams grįžti prie sprendimo statyti daugiafunkcinį sporto centrą Dariaus ir Girėno gatvėje etapais, paliekant galimybę ir Ledo rutulio arenos statybai ateityje. Projektas yra suderintas, galioja išimti statybos leidimai, šio projekto vystymas atliepia didesnės dalies sportininkų lūkesčius, jam pritaria visuomenė, dėl projekto vykdymo ne bloginamos, o gerinamos kitų sporto šakų sportininkų treniruočių ir varžybų sąlygos, projektą galima įgyvendinti greičiau.”

Šaltinis: www.15min.lt